Zdvihací plošina MA12

ma12_von_hinten.jpg

Tyto plošiny stále dodáváme pro železniční přepravce a na základě poznatků s jejich používáním jsme dosáhli u výrobce provedení některých úprav, které zcela vyhovují tuzemským potřebám. Standardně nyní plošiny nabízíme s jednou nájezdovou rampou v pevné šíři a druhou nájezdovou rampou s proměnnou šířkou. Současně jsme dosáhli rozšíření rampy z původních 740mm na 780mm. Rozšíření plošiny zcela eliminovalo možné poškození potahů ovládacích obručí na kolech vozíků.

 V současné době přibývá vozíčkářů, kteří používají vozíčky samohybné, poháněné z elektrických akumulátorů. Takový vozíček se svým pasažérem pak mnohdy překračuje povolenou nosnost plošiny MA 4. Výrobce na požadavek zvýšení nosnosti již na trhu v západní Evropě reagoval a zkonstruoval plošinu s hydraulickým zdvihem, která má vyšší nosnost o 70 kg. Tyto hydraulicky zdvihané plošiny lze ovládat buď silou pracovníka pomocí nožního pedálu hydraulického čerpadla, nebo pomocí elektrohydraulického čerpadla s pohonem z akumulátorů. Plošina s pedálem má označení MA 12, elektrohydraulická MA 16.

Plošina MA 12 není oproti plošině MA 4 o mnoho dražší, nabízí však větší nosnost, větší komfort obsluhy a větší stabilitu a bezpečnost.

 

Parametry výrobku

Nosnost kg320
Pohon (druh)Nožní hydraulická pumpa
Doba zdvihu (sec)16 při rychlo do 900mm
Rozměr podlážky (mm)850×1330
Maximální zdvih (mm)1033
Výška zábradlí (mm)867
Sklon nájezdové rampy (°)7,5
Rampa s pevnou šířkou ano 1×
Rampa s proměnnou šířkouano 1×
Rozměry (š×d×v) [mm]1460×1355×1430
Hmotnost (kg)185